WRC - Al vanaf 2011 met 1.6 liter turbo
Meer spektakel en diversiteit
De wereldraad van de FIA lijkt eindelijk oor te hebben naar de schreeuw om het keurslijf dat de sport aangemeten krijgt af te werpen. Twee maatregelen die voor wat meer spektakel en diversiteit moeten zorgen zijn al goedgekeurd.
De wagens zelf zullen vanaf 2011, eerder dan voorzien, uitgerust worden met een 1.6 liter turbomotor. Deze moet de wagens krachtiger maken, de basis blijft een super 2000. De extra Pk's zorgen ervoor dat ook de toekomstige WRC's met de nodige schuivers over de proeven kunnen scheuren.
Ook de parcourbouwers krijgen weer meer vrijheid. Een rally mag voortaan over 2,3 of vier dagen betwist worden, wel met aankomst op zaterdag of zondag. De ondergrond kan vanaf 2010 ook vrij gekozen worden: tarmac en gravel op één dag, of op éénzelfde proef kan weer.
Geen beperkingen op de huidige world rallycars ook in 2010, voor de S2000 wordt een aparte 'WRC Cup' in het leven geroepen. Teams die willen deelnemen moeten zich verbinden tot zeven deelnames, waaronder ééntje buiten Europa.
WRC Kalender 2010
Volgend seizoen begint in Februari met de rally van Zweden. Op 14 november wordt het seizoen afgesloten in Wales. Finland is weer van de partij en ook de in onze regionen populaire Deutschland Rallye. Voor de constructeurs is de terugkeer van Frankrijk en Spanje, twee belangrijke markten, ongetwijfeld een opsteker.
WRC 2010
- 14 Feb Sweden
07 Mar Mexico
04 Apr Jordan
18 Apr Turkey
09 May New Zealand
30 May Portugal
11 July Bulgaria*
01 Aug Finland
22 Aug Germany
12 Sept Japan
03 Oct France
24 Oct Spain
14 Nov Great Britain
*Bulgarije moet nog even wachten op zekerheid, het FIA verslag van 2009 zal beslissen.
www.specialstages.be
Vanaf 2010 kan u alle nieuws en video bekijken op onze nieuwe webstek: www.specialstages.be
Partner
