Rallyephotos.be

ADAC rallyesprint EU - Team Allerts - Grooten blikt tevreden terug

Het Nederlands -Belgische duo Paul Allerts - Geert Grooten zijn terug uit buurland Duitsland. Afgelopen weekend werd deelgenomen aan de ADAC rallyesprint EU . Deze sprint ging over 5 klassementsproeven waarvan 30 % onverharde ondergrond was en alleen te rijden is op uitnodiging van de organisatie.

De éérste proef op vrijdagavond ging in het donker over maar liefst 19 kilometer. Bij deze rondkoers werd meteen gedacht om te zorgen voor het nodige spektakel maar ook om de snelheid er goed in the houden. De éérste rallydag werd afgesloten op een 8 e plaats algemeen. De overige vier proeven werden op zaterdag onder een stralende zon gereden . Mooi voor de zowat 20.000 talrijk opgekomen toeschouwers die genoten van het rallyfeest.
Paul zorgde op proef 2 nog voor de show maar op proef 3 en 4 werd voor de tijd gereden wat tweemaal resulteerde in een 2e tijd algemeen. De 5e proef werd dan weer voluit aan de toeschouwers gedacht ! Een zesde plaats algemeen was het resultaat. Er had zeker een podiumplaats ingezeten maar dan had men te proper moeten rijden. De zege ging naar het 19 jarige Tsjechische wk talent Martin Semerad ( Mitsubishi Lancer ) die het haalde voor Marco Koch ( Opel Kadett C ) . Kersvers Duits kampioen Herman Gasnner junior ( Mitsubishi Lancer ) werd vierde. Marcus Hesse , nog een duitse tenor reed op vrijdagavond reeds een rondje teveel en viel op zaterdag uit. Marcus reed er met de Mitsubishi van zijn vriendin Janina Depping. De volgende wedstrijd voor Geert is binnen twee weken in het duitse Hermiskeil ( 85 % onverhard ) met de Nederlander Han Hoendervangers ( Mitsubishi Lancer evo 10). Ook Paul Allerts is van plan naar Hermiskeil af te zakken maar dan als 0 wagen. Beide reden vorig jaar nog samen in Hermiskeil met nr 1 op de deur van de Toyota Celica.  ( foto Felix Ubrig )